صرافی در کانادا- صرافی در ونکوور

صرافی در کانادا

در این مقاله با ما همراه باشید که صرافی در کانادا را مورد بررسی قرار دهیم: صرافی‌ها در کانادا وظایف مهمی را بر عهده دارند. وقتی صحبت از مهاجرت یا حتی سفر به کانادا می‌شود، نمی‌توان پدیده‌ای به نام صرافی را نادیده گرفت. این واحدهای تجاری اصولاً با ارزهای بین‌المللی سر و کار دارند و […]

...

در این مقاله با ما همراه باشید که صرافی در کانادا را مورد بررسی قرار دهیم:

صرافی‌ها در کانادا وظایف مهمی را بر عهده دارند. وقتی صحبت از مهاجرت یا حتی سفر به کانادا می‌شود، نمی‌توان پدیده‌ای به نام صرافی را نادیده گرفت. این واحدهای تجاری اصولاً با ارزهای بین‌المللی سر و کار دارند و خدمات متنوعی را در این زمینه ارائه می‌دهند. از  آنجایی که ارتباط مالی مستقیمی بین ایران و کانادا برقرار نیست، برای افراد مهاجر یا مسافر در این کشور، صرافی‌ها به گونه‌ای نقش بانک را ایفا می‌کنند.

پیدا کردن بهترین صرافی در کانادا برای هر کسی که تازه وارد این کشور شده اهمیت زیادی دارد. شما به عنوان مسافر، دانشجو، مهاجر کاری یا غیره نیاز دارید یک صرافی قابل اعتماد و خوب را در کانادا پیدا کرده و تعاملات مالی خود را از طریق آن انجام دهید. در بسیاری از موارد، باید قبل از مهاجرت، این صرافی را انتخاب کنید تا کارهای انتقال حواله‌های پولی برای پیش‌خرید‌های مورد نیاز را انجام دهد.

البته متر و ملاک‌های مشخصی برای پیدا کردن بهترین صرافی در کانادا وجود دارد که باید حتماً آن‌ها را در نظر داشته باشید.

در این مقاله از صرافی حافظ قصد داریم بیشتر در خصوص موضوع صرافی در کانادا صحبت کرده و راهنمای کوتاهی در اختیار شما قرار دهیم؛ با ما همراه باشید.

بهترین صرافی در کانادا - بهترین صرافی در ونکوور

انتخاب بهترین صرافی در کانادا

انتخاب بهترین صرافی در کانادا اهمیت زیادی دارد. برای این کار تنها معیار شما نباید کارمزد باشد. به عبارت دیگر، خیلی از افراد صرفاً بر اساس اینکه کدام صرافی کارمزد پایین‌تری دارد، آن را انتخاب می‌کنند در حالی که معیارهای دیگری هم برای انتخاب بهترین صرافی در کانادا وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند.

یادتان باشد که کم‌کارمزد‌ترین صرافی الزاماً ارزان‌ترین گزینه پیش روی شما هم نیست، زیرا می‌تواند هزینه‌های جانبی را تحمیل کند که در مجموعه از یک صرافی متوسط هم گران‌تر از آب دربیاید.

مهم‌ترین مواردی که برای انتخاب بهترین صرافی در کانادا باید در نظر بگیرید عبارتند از:

 • اعتبار صرافی

سال‌های زیادی است که ایرانی‌ها کانادا را به عنوان یکی از مقاصد مهاجرتی محبوب خود انتخاب کرده‌اند. همین موضوع باعث شده تا سالانه سیل زیادی از مسافران برای دیدار با خویشاوندان خود راهی این کشور شوند. این سابقه تعاملات طولانی باعث شده تا تعداد زیادی صرافی ایرانی در کانادا شکل بگیرند که بعضی از آن‌ها بسیار باسابقه بوده و توانسته‌اند در این مدت اعتبار زیادی کسب کنند.

معتبرترین صرافی در کانادا قواعد مالی شفافی دارد و معمولاً شمار مشتریان آن زیاد است. زمانی که یک صرافی خوش سابقه را انتخاب می‌کنید، می‌توانید مطمئن باشید که در محاسبه کارمزد و نرخ ارز با شما منصفانه برخورد کرده و کار انتقال حواله‌های مالی را نیز درست و به موقع انجام می‌دهد.

 • گستره خدمات صرافی

خیلی‌ از افرادی که هنوز درگیر این مسئله نشده‌اند، تصور می‌کنند که کار صرافی تنها تبدیل واحدهای ارزی بین‌المللی به یکدیگر است. در حالی که این تنها بخشی از خدماتی است که یک صرافی می‌تواند برای شما انجام بدهد.

جدای از حواله بین‌الملی پول، صرافی‌ها می‌توانند در زمینه پرداخت پول به جای کاربر (مانند پول شهریه، اپلیکیشن فی یا هزینه‌های سفارت) نیز فعالیت داشته باشند. همچنین خیلی از آن‌ها هستند که علاوه بر کارت‌های بانکی و پول نقد، کارت اعتباری هم قبول می‌کنند. بنابراین بهترین صرافی در کانادا، واحدی است که متنوع‌ترین خدمات را به شما ارائه می‌کند.

 • کارمزد صرافی

نرخ کارمزد گرچه تنها معیار انتخاب بهترین صرافی ایرانی در کانادا نیست اما از مهم‌ترین‌‌ها به شما می‌رود. البته بیشتر از نرخ کارمزد باید به نرخ ارز (Exchange rate) صرافی مورد نظر توجه داشته باشید.

بعضی از صرافی‌ها هستند که ظاهراً نرخ ارز پایینی دارند اما کارمزدهای پنهان از شما دریافت می‌کنند تا این قیمت کم را جبران نمایند. در هنگام انتخاب صرافی باید تمامی نرخ‌های مورد تقاضا را بررسی کرده و به صورت کامل با ساز و کار کارمزدی که می‌خواهد از شما دریافت کند، آشنا باشید. به خاطر بسپارید که کوچک‌ترین عدد‌ها در این نرخ‌ها (مثلاً اختلاف یک سنتی)، می‌تواند منجر به پرداخت مبالغ هنگفت اضافی توسط شما شود.

پس روی کوچک‌ترین واحدهای پولی در تعیین نرخ ارز و کارمزد حساس باشید و صرافی را انتخاب کنید که در قوانین و قواعد کاری خود شفافیت صد در صد داشته باشد.

 • دسترسی یه صرافی

طبیعی است شما باید صرافی را انتخاب کنید که دسترسی آسانی به آن داشته باشید. به عنوان مثال اگر در شهر تورنتو هستید، باید بهترین صرافی در تورنتو کانادا را انتخاب کنید. این برای شما ضروری خواهد بود که در سریع‌ترین زمان بتوانید به پول‌های خود دسترسی داشته باشید یا ارز‌های خارجی خود را تبدیل کنید.

معتبرترین صرافی در کانادا معمولاً در راسته‌‌هایی قرار دارند که چند صرافی دیگر هم در آنجا هستند. اگر یک منطقه بزرگ تنها تحت پوشش یک صرافی باشد، می‌تواند با هر نرخ و کارمزدی که دوست دارد با شما معامله انجام دهد، زیرا رقیبی برای او وجود ندارد و مشتریان نیز در بسیاری از موارد گزینه‌ دیگری ندارند.

 • سرعت عمل صرافی

معتبرترین صرافی در کانادا باید سرعت عمل بسیار خوبی در زمینه انتقال وجه داشته باشد. از آنجایی که نرخ ارز هر روز ممکن است تغییر کند، این سرعت عمل می‌تواند به یک پارامتر بسیار مهم تبدیل شود. خیلی از مواقع نیاز داریم مبلغی را در سریع‌ترین زمان ممکن به یک موسسه یا فروشنده پرداخت کنیم تا فرصت از دستمان نرود؛ در چنین شرایطی صرافی‌هایی که می‌توانند عملکرد فوری در انتقال پول داشته باشند بیشتر به کار ما خواهند آمد.

 • امنیت صرافی

بهترین صرافی ایرانی در کانادا واحدی است که بتواند امنیت پول و دارایی شما را تضمین کند. یادتان باشد در هنگام کار با صرافی با بانک مطمئن دولتی طرف نیستید، بلکه با یک واحد کسب و کار خصوصی روبرو خواهید بود. این واحد قرار است پول شما را دریافت کرده و مطابق با خواست خودتان، آن را تبدیل یا به مراکز دیگر پرداخت کند. از این رو بدون داشتن اطمینان کامل از امنیت و اعتبار صرافی، اعتماد کردن به آن سخت خواهد بود.

اگر به خدمات صرافی نیاز دارید، سعی کنید گزینه‌ای را انتخاب کنید که سابقه، اعتبار و خوش‌نامی زیادی دارد و قبلاً خودش را ثابت کرده است. البته در این میان پیدا کردن یک صرافی آنلاین و مطمئن کمی سخت‌تر است.

 • صرافی آنلاین

صرافی‌های آنلاین توانسته‌اند خدمات صرافی‌ در کانادا را به مرحله جدید برسانند. امروزه برای استفاده از خدمات صرافی دیگر محدود به ساعات اداری نیستید و می‌توانید در هر زمانی از سرویس‌های صرافی‌های آنلاین استفاده نمایید.

خدمات این نوع صرافی به ویژه برای افرادی که دچار محدودیت دسترسی هستند بسیار مناسب است. همچنین خیلی از افراد به دلیل مشکلات جسمی، توانایی مراجعه حضوری مداوم به دفتر صرافی را ندارند و در چنین شرایطی ترجیح می‌دهند از گزینه‌های آنلاین استفاده کنند.

البته ریسک انتخاب صرافی‌های آنلاین کمی بیشتر است چون اعتبارسنجی آنان چندان ساده نیست. با این وجود تعدادی صرافی آنلاین وجود دارند که به اندازه صرافی‌های معمولی معتبر بوده و خیلی از آنان زیر مجموعه بهترین صرافی‌های ایرانی در کانادا هستند.

صرافی در تورنتو

صرافی در تورنتو

تورنتو پایتخت فرهنگی و مهم‌ترین شهر کانادا به شمار می‌رود. برخورداری از زیرساخت‌های فوق‌العاده، شهرسازی پیشرفته، اقتصادی پویا و برترین مراکز آموزشی، باعث شده تا این شهر به مقصد شماره یک مهاجران خارجی تبدیل شود. اگر به دنبال کار، تحصیل و یک زندگی خوب (با استانداردهای آمریکایی) می‌گردید، تورنتو بهترین گزینه پیش روی شما خواهد بود.

البته انگلیسی بودن زبان مردم این شهر نیز تأثیر زیادی در علاقه مهاجران به این شهر داشته است.

معروف است که می‌گویند نمی‌شود یک مهاجر ایرانی در تورنتو قدم بزند، اما یک دوست، همکلاسی یا فامیل قدیم خود را نبیند. یک مثل دیگر هم هست که می‌گوید، ارتباطاتی که در ایران به پایان رسیده، در تورنتو از سر گرفته می‌شود.

این‌‌ها همه نشان از جمعیت زیاد مهاجران در شهر تورنتو دارد. طبیعی است که هر چقدر تعداد جمعیت مهاجران بیشتر باشد، نیاز به خدمات صرافی نیز افزایش پیدا می‌کند. از این رو انتخاب بهترین صرافی در تورنتو، اهمیت زیادی دارد.

بهترین صرافی در تورنتو کانادا باید سابقه فعالیت، سرعت عمل، تنوع خدمات و اعتبار بالایی داشته باشد و نرخ کارمزد زیادی را از شما طلب نکند. اصولاً معتبرترین صرافی در تورنتو به خاطر تعداد زیاد مشتریانی که دارد، احتیاجی به دریافت نرخ ارز یا کارمزدهای بالا نخواهد داشت.

خیلی از دانشجویان نیاز دارند بابت پرداخت شهریه دانشگاه، از داخل ایران پول دریافت کنند، خیلی از کارمندان می‌خواهند برای عزیزان خود در ایران پول بفرستند، افرادی که در ایران هستند و قصد مهاجرت دارند، باید هزینه اپلیکیشن دانشگاه یا شهریه را از قبل پرداخت کنند، کسانی که قصد اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا را دارند، باید پیش از رفتن ملک خود را اجاره یا خریداری کنند.

همه این کارها صرفاً از طریق یک صرافی در تورنتو انجام می‌شود. جالب اینکه تعداد صرافی در تورنتو کانادا به دلیل جمعیت بالا، زیاد است و رقابت شدیدی بین کیفیت خدمات جود دارد. از این رو تعدادی از بهترین صرافی‌های ایرانی کانادا در شهر تورنتو واقع شده‌اند یا حداقل شعبه‌ای در آنجا دارند.

بهترین صرافی در ونکوور کانادا

صرافی در ونکوور

ونکوور بعد از تورنتو، محبوب‌ترین شهر کانادا به شمار می‌رود. این شهر اصلاً به اندازه تورنتو صنعتی نیست و بیشتر به خاطر جاذبه‌های طبیعی و زندگی آرام شهرت دارد. گرچه جایگاه ونکوور در اقتصاد کانادا انکارناپذیر است اما زندگی در این شهر، با سرعت آرام‌تری جریان دارد.

بالا بودن هزینه‌های زندگی و آرامش اقتصادی باعث شده تا شمار مهاجران این شهر به اندازه تورنتو نباشد، اما قطعاً تعداد مسافران خارجی در این شهر از کل کانادا بیشتر است. آب و هوای بسیار مناسب، مناظر طبیعی شگفت‌انگیز، وجود برخی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری کانادا در این شهر و غیره باعث شده تا سالانه از کل کانادا و دیگر کشورهای جهان، شمار زیادی مسافر و گردشگری روانه ونکوور شوند.

این حجم از گردشگر و در وهله بعدی مهاجر، باعث شده تا نیاز به حضور صرافی‌های معتبر در ونکوور، بیش از پیش احساس شود. از این رو تعدادی از بهترین صرافی‌ای کانادا در این شهر قرار گرفته‌اند.

صرافی حافظ در ونکوور یکی از معتبرترین و خوش سابقه‌ترین صرافی ایرانی ونکوور است که می‌توانید از تنوع، امنیت و سرعت خدمات آن اطمینان کامل داشته باشید. طبیعی است که خیل مسافران و مهاجران ایرانی، ترجیح بدهند با یک صرافی ایرانی همکاری داشته باشند و در این میان افراد بسیاری، صرافی حافظ در ونکوور را انتخاب می‌کنند.

خدمات صرافی کانادا

خدمات صرافی در کانادا

همانطور که اشاره شد، بهترین صرافی در کانادا خدمات متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهد که عبارتند از:

 • تبدیل ارزهای بین‌المللی به دلار کانادا یا آمریکا و بالعکس با نرخ روز
 • پرداخت هزین‌های مربوط به مهاجرت، اعم از هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه‌ها، پیش پرداخت خرید ملک، هزینه‌های سفارت، هزینه درفت‌های بانکی، هزینه اسناد دولتی و غیره، به عنوان نماینده شما
 • پرداخت هزینه‌های بیمارستان از طرف شما
 • واریز شهریه دانشگاه همراه با تبدیل همزمان، به این صورت که شما هزینه ریالی مورد نظر را به حساب صرافی ریخته و او معادل دلاری آن را برای دانشگاه واریز می‌کند
 • پرداخت قسط وام‌های دریافت شده در ایران از کانادا
 • انتقال وجه به حساب‌های بانکی اروپایی و آمریکایی
 • دریافت چک‌های تضمینی بانکی
 • انتقال وجه خرید ملک از طریق واریز (کاربر) به صورت ریالی و پرداخت (از طرف صرافی و به نام شما) به صورت دلاری
 • ارائه والت‌های دیجیتال برای تبادل ارزهای دیجیتال و تبدیل آن‌‌ها به پول حقیقی
 • مشاوره مالی
 • بیمه سرمایه

سخن آخر

انتخاب یک صرافی خوب در کانادا برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، کسانی که قبلاً مهاجرت کرده‌اند و البته گردشگرها و مسافران اهمیت زیادی دارد. همکاری با یک صرافی معتبر ایرانی برای تبدیل نرخ ارز‌ها، حواله پول بین‌المللی و پرداخت‌های غیرحضوری ضروری است.

در این مقاله سعی کردیم معیارهای انتخاب بهترین صرافی در کانادا، به ویژه در شهرهای تورنتو و ونکوور را با شما در میان بگذاریم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اینستاگرام مارا دنبال کنید

دسته بندی مقالات

آخرین مقالات صرافی حافظ

نظرات همراهان صرافی حافظ
مالیات انتقال پول در کانادا
ما ایرانی‌ها گرچه با پدیده مالیات آشنا هستیم و آن...
راهنمای انتقال پول از طریق ارز دیجیتال به کانادا
انتقال پول از طریق ارز دیجیتال به کانادا مسئله ای...
پرداخت شهریه دانشگاه کانادا با صرافی
افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند، باید...
حواله دلار به کانادا – حواله پول به ایران
اگر داخل ایران هستید و قصد دارید برای عزیزان خود...

آدرس ما:

شماره تماس دفتر:

نشانی ایمیل:

واتساپ کانادا:

واتساپ ایران: